ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Κατηγορία: Ανακοινώσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 28 Μαϊος 2014

Αγαπητοί γονείς,

Σας κοινοποιούμε εκ νέου ανακοίνωση για τις εγγραφές στην Α΄ Δημοτικού και το νέο έντυπο Ατομικού Δελτίου Υγείας. Η σημαντικότερη αλλαγή είναι ότι δεν χρειάζεται πλέον να απευθυνθείτε σε κανένα γιατρό (Καρδιολόγο, Οφθαλμίατρο, Οδοντίατρο).

Λυπούμαστε ιδιαίτερα για την ταλαιπωρία κάποιων γονέων, οι οποίοι αφού διάβασαν τις ανακοινώσεις που εντύπως και ηλεκτρονικώς είχαν εκδοθεί από το σχολείο σχετικά με τις απαραίτητες ενέργειες για εγγραφή, έσπευσαν να κλείσουν ραντεβού με τους αντίστοιχους γιατρούς.

Το σχολείο, ενημερώθηκε μόλις την Πέμπτη 21/5 για τις αλλαγές που έχουν επέλθει. Δυστυχώς είχε ήδη αναρτήσει τις αντίστοιχες οδηγίες με μόνο γνώμονα να εξυπηρετήσει τους γονείς ώστε να είναι συνεπείς στο χρονοδιάγραμμα των εγγραφών.

Παρακαλούμε διαβάστε την αντίστοιχη επίσημη ανακοίνωση του σχολείου, πατώντας στον παρακάτω σύνδεσμο για περαιτέρω διευκρινίσεις

ΜΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ