Μήνυμα Υποδοχής

Η σελίδα αυτή είναι η μόνη επίσημη για τις γενικές και μη ανακοινώσεις που βγαίνουν από το γραφείο του διευθυντή και από τους εκπαιδευτικούς του 1ου Δημοτικού Σχολείου Γλυκών Νερών. Σε αυτή την ιστοσελίδα θα μπορούν μαθητές και γονείς να ενημερώνονται για την πορεία του σχολείου, τις δραστηριότητες των παιδιών, τις ανακοινώσεις των καθηγητών για εργασίες ή διαγωνίσματα, τις εκδηλώσεις και τις εκπαιδευτικές εκδρομές που θα εμπλουτίσουν την σχολική χρονιά των παιδιών μαθαίνοντας, διασκεδάζοντας και εξερευνώντας.
Στην καθημερινή προσπάθεια του σχολείου να εγγυηθεί την σωστή γνώση των μαθημάτων και τη στήριξη στην ομαδική προσπάθεια των μαθητών του, ο παρόν ιστοχώρος ευελπιστούμε ότι θα συμβάλλει καταλυτικά προς αυτήν την κατεύθυνση βοηθώντας παράληλα τον μαθητή να έρθει ακόμα πιο κοντά στην εποχή που διανύουμε, την εποχή της πληροφορίας.